Činnost modelářského kroužku 2018/19 *

Prázdniny

Ani letos o prázdninách nezaháleli, hned nazáčátku července jsme se zúčastnil mezinárodního setkání modulové železnice v Polsku. Reportáž z akce zde.

Byli zahájeny stavební práce na nové klubovně pro mladé modeláře. Postup průběhu stavebních prací je i fotografiemi zde.

 

Září 2018

11. ročník výstavy vláčků a modelů s prezentaci Modelářského centra v České Skalici, včetně modelářského workshopu. Reportáž zde.

 

Říjen 2018

Příjem nových dětských členů. Stavba diorámat a modelů. Účast na výstavě modulové železnici v Dobrovických muzeiích cukrovarnictví a pořádání modelářského workshopu. Reportáž zde.

 

Listopad 2018

Pokračovali jsme ve vylepšování krajinek naželezničních modulech, ve stavbě diorámat a modelů. 10. listopadu jsme se zúčastnili soutěže Českotřebovský vehikl, kde jsme získali ocenění.

 

Prosinec 2018

Výuka tvorby skal a jejich patinování. Příprava na vánoční výstavu vlačků. 1.prosince jsme se zúčastnili soutěže Žamberecký divovačák v Mosilaně, i zde jsme získali ocenění. O víkendu 15. - 16. prosince jsme uspořádali vánoční výstavu v Červeném Kostelci, kde jsme prezentovali nové modely a diorámata členů kroužku. Pro veřejnost jsme uspořádali modelářský workshop se zimním tématikou.

 

Leden 2019

Hned po novém roce jsme zahájili modelářský kroužek, abychom připravili modely na soutěž Hradecký lev. Soutěž se konala 6. ledna v Královehradeckém Aldisu, kde jsme pořádali modelářský workshop pro veřejnost. Ze soutěže jsme si dovezli několik ocenění. A dále jsme začali stavět nové modely a diorámata.

 

Únor 2019

Modul stanice Česká Skalice získal kompletní rekonstrukci elektroistalace a byl zdigitalizován tak, aby výhybky byly ovládany pomocí systému řízení Z21. Zúčastnili jsme se soutěží Děčínský minimax a Malá pardubická, zde jsme bohužel žádná ocenění nezískali.

 

Březen 2019

Hned po jarních prázdninách jsme se zúčastnili mezinárodního setkání Modulové železnice v Zákupech. Zde jsme reprezentovali náš modelářský kroužek velmi dobře, dětští modeláři dostali pochvali za vzornou obsluhu vlakových souprav a ovladání železničních stanic Karštěj, Radost a Česká Skalice.

 

Duben 2019

připravujeme výstavu vláčků na zámku v Novém Městě nad Metují

 

Květen 2019

připravujeme výstavu v královehradeckém Aldisu

 

Červen 2019

připravujeme setkaní modulové železnice v České Skalici se zaměření výuky provozu na modulech pro začinající modeláře