modulovka v Zákupech 2017

Hala i ubytovna letos praskala ve švech. O akci byl velký zájem. Dokonce takový, že část účastníků musela nocovat v hale se svými miláčky – moduly a vozidly. Layout byl letos sestaven z cca 260 metrů modulů. Stavby a provozu se po dobu celého setkání aktivně zúčastnilo 82 lidí – členů Zababova, jejich rodinných příslušníků, jejich hostů – modelářů z jiných klubů, zahraničních modelářů (31 + 18 + 15 + 18). K nim průběžně přibývaly jednodenní i vícedenní návštěvy – členové Zababova, jejich rodinní příslušníci, zahraniční modeláři, modeláři z jiných klubů a nejezdící hosté (9 + 3 + 6 + 33 + 24).

Večerní volný čas byl věnován schůzi sekce, diskuzím a volným jízdám. V pátek večer proběhla zajímavá zkouška jízdních odporů vozů. Modeláři z České Skalice s německými kolegy zkoušeli, kam vozy jedoucí z kopce dojedou. Ty nejlepší dojely přes Českou Skalici až za polskou hranici (viz. video).

Poděkování na závěr patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě setkání, stavbě, provozu i bourání. Záměrně nebudu jmenovat, protože se bojím, že bych nechtěně na někoho zapomněla.

Již druhé setkání po sobě bylo obsazeno dostatkem účastníků pro zajištění stavby, provozu i bourání, přestože právě pro počet přihlášených účastníků byl upraven i grafikon a vůbec nebyl optimalizován na počet trvale přihlášených účastníků.

Třinácté setkání v Zákupech 2017 je zdárně za námi.

 

další foto zde 1.dil  a dlaší 2 díl