Činnost modelářského kroužku 2022/23

Prázdniny 2022

Ani letos o prázdninách jsme nezaháleli a zahájili jsme přípravu na zářijovou výstavu. Starší modeláři pokračovali ve stavbě náročnějších modelů. Vyráběli jsme polotovary pro stavbu modelů, na fréze jsme vyráběli rozhraní pro moduly.

Září 2022

Letos jsme zahájili modelářský kroužek ve čtvrtek 8. září a v pátek 9. září, na kroužku jsme začali pracovat na modelech z března. Modelářský kroužek se rozběhl ve čtyřech skupinách, a v jedné skupině programovací.

O víkendu 16. - 18. září jsme uspořádali 15.ročník výstavy vláčků a modelů. Počasí se nám vyvedlo, a i přes nepřízeň počasí se výstava včetně doprovodného programu povedla.

Další týden po výstavě na kroužku jsme hlavně vyráběli stromečky, a tvořili vodu na diorámatech. Členové programovacího kroužku vyráběli na 3D tiskárně polotovary pro modulovou železnici.

Řijen 2022

Na modelářském kroužku nám letos začalo modelařit pět rodičů s dětmi, a díky tomu jsou nové modely krajinek s novou inspirací.  Na CNC fréze jsme vyráběli polotovary pro nové modely. Začali jsme stavět nové moduly pro modulovou železnici.

Naši členové se úspěšně zúčastnili soutěže Žamberecký divočák, která se konala 16. října.

Od 26. – 30. října. proběhlo mezinárodní setkání modulové železnice v Rokytnici v Orlických horách, na které jsme měli zastoupení Honzou a jeho stanicí Červený Kostelec.

Listopad  2022

Pro moduly jsme začali vyrábět na 3D tiskárně spojovací pouzdra. Na konci schůzek jsme zase začeli procvičovat drážní předpisy a poznávačky vláků. Truhlářká dílna byla v pernmenci, výroubou překližkových polotovarů pro nové modely.

Naši členové se úspěšně zúčastnili soutěže Českotřebovský vehikl, která se konala 12. listopadu.

Prosinec 2022

Naši mladí modeláři dokončovali své letošní modely,  a na schůzkách se začala projevovat pohodová předvánoční atmosféra. Začala příprava na únorovou výstavu vláčků v Dobrušce.

Leden 2023

První dva týdny jsme promarodily a tak jsme se k modelaření vrátili, až po účasti na modelářské soutěži Hradecký lev, která proběhla 14.ledna.