modulovka v České Skalici 2018

Již po třetí uspořádálo Modelářské centrum Den otevřených dveří v klubovně zahrádkářů v České Skalici, kterého se zúčastnili hosté z klubu ZABABOV TT a JAROMA. Dětský modelářský kroužek se zde rozloučil se školním rokem, představil svoji práci a všichni přišli na akci s tím, že se naučí něco nového.

 

Páteční stavba šla všem pěkně od ruky, protože se zúčastnili členové modelářského kroužku v hojném počtu a hosté se svými moduly přijeli dle dohodnutého času. Moduly stály na nohou a začali jsme zapojovat elektroniku. Ráno jsme vyčistili koleje a projeli zkušební jízdu. Vše bylo připravené.

 

V sobotu ráno se seběhli členové kroužku v hojném počtu, kluci a holky. Hosté se tak mohli seznámit a obdivovat jejich krajinky a zápal pro modelařinu. Před samotnou akcí došlo na školení. Co je jízdní řád? Grafikon? Vozové karty? Nákladní listy? Výpravka? Návěsti? Jak se vjíždí do stanice? Jak se orientovat na trati? Co dělat na zastávce? A co když nastane mimořádná situace? A tak nastal provoz. Mládež obsadila stanice Česká Skalice, Dírov, Kamenický Šenov a Žacléř, Na konci světa, v Červeném Kostelci a v Michalovcích se střídali dospělí modeláři.Všichni se snažili dodržovat to, co po nich výkon výpravčích požadoval. Nabídky a odhlášky vlaků probíhaly téměř bez problémů, provoz byl plynulý ale na záčátku z důvodu drobné závady na DCC ústředně vzniklo malé zpoždění, ale to jsme dojeli během 4 hodin modelového času. Modelový čas běžel 1:4, to znamená ža za jednu běžnou hodinu jsme odjeli 4 hodiny modelového času. Klukům a holkám v roli strojvedoucích to šlo také dobře, někteří z nich se této akce neúčastnili poprvé, a dokonce se již zúčastňují i velkých ZABABOVských akcí, a tito zkušení modeláři pomáhali těm mladším.

 

Letos byla zároveň i modelářská soutěž, které se zúčastnili členové dětského modelářského klubu v Červeném Kostelci, SVČ Bájo Česká Skalice a Modelářského centra Česká Skalice. Soutěžilo se ve třech kategorií, letadla, bojová technika, a ostatní (krajinky, lodě, …). Vítězové si domů odvezli medaile a drobné dárky. V průběhu sobotního dne se přišli podívat rodiče, příbuzní, ale i další hosté, jak takové modelářské setkání vypadá. Akce se zúčastnilo na 70 registrovaných účastníků.

 

Večer byl táborák s párky u kterého jsme se všichni společně sešli, povídali a zpívali. Na kytaru nám zahrála Olinka a Zdenda. V neděli ráno jsme provoz zahájili tam, kde jsme podle modelového času skončili, a pokračovali jsme plynule dál. Všichni strojvedoucí našli vlaky tam, kde je večer zastavili. Ujeli jsme přes 40 hodin modelového času. Po obědě jsme vše zabalili a uklidili.

 

Tímto bychom rádi poděkovali Městu Česká Skalice za podporu, že jsme setkání mohli uskutečnit.

Velké poděkování všem, co se na přípravě setkání podíleli,pomohli ho zrealizovat, zápůjčili modely a stanice. Již teď připravujeme další ročník setkání.

 

 

Další foto zde.

Informace o modulové železnici na webu Zababov.cz

video č.1

video č.2

 

 

 

 

 

propozice

Pro veřejnost v sobotu 16.6. 2018 od 13 do 18 hodin

- bude zde představena činnost modelářského kroužku

- činnost programovacího kroužku

- projekt modulové železnice

- zájemci o modelářský kroužek si budou moci vyzkoušet stavbu domečku s krajinkou

- vstupné dobrovolné

zahrádkaři 2018

Pro členy modelářského kroužku a hosty:

malé provozní setkání s výukou mladých mašínfírů a výravčích, slavnostní zakončení školního roku

v pátek 16.6 od 15 hodin  stavba modulové železnice

v sobotu 17.6 :

od 9 hodin, výuka jízdy dle GVD (jízdní řád), přednáší Petr Šimral potom ježdění dle grafikonu

od 12 do 13 hodin oběd

od 13 do 18 hodin jízda dle GVD

DVG_Ceska_Skalice_2018

od 18 hodin opékání buřtů u táboráku (dle počasí), volná zábava s kytarou, hosté s hudebními nástroji vítáni

v neděli 18.6 :

od 9 hodin, výuka jízdy dle GVD (jizdní řád), přednáší Petr Šimral potom ježdění dle grafikonu

od 12 do 13 hodin oběd

od 13 hodin úklid

 

pro zájemce spaní na klubovně ve vlastních spacácích

layout modulové železnice     Petr Karlíček

GVD (jízdní řád)                    Petr Šimral

registace lokomotiv               Oldřich Karlíček

nákladní doprava                  Oldřich Karlíček

ubytování a stravování             Ivana Karlíčková

Místo konání : klubovna zahrádkářů v České Skalici