výstava vláčků v Červeném Kostelci 2013

Letos jsme uspořádali již druhou vánoční výstavu v Červeném Kostelci, která se konala v sobotu a v neděli 14. - 15.12.. I přes sobotní nevlídné počasí a ledem pokryté chodníky si k nám našli cestu malí i velcí obdivovatelé modelové železnice, kteří si výstavu mohli prohlédnout bez velkého návalu. V neděli se na náměstí konaly vánoční trhy,které také přilákaly mnoho zvědavců. Jelikož se ale počasí nechtělo umoudřit, návštěvníci se na trzích moc nezdržěli, a spěchali na výstavu vláčků, kde bylo o mnoho vlídněji. Některé děti s maminkami i tatínky u nás pobyli i půl dne. To jak se nemohli od vláčků odtrhnout, a proč by taky spěchali. Za víkend nás návštívilo přes 600 návštěvníků.

Na letošní výstavě jsme představili práce dětí z našeho modelářské kroužku. K vidění zde byly diorámata a ocenění, které kluci a holky získaly v průběhu roku na různých soutěžích. Představili jsme zde tři rozestavená kolejiště, která staví členové kroužku Petr, Standa a Ondra.

Na výstavě kromě rozpracovaných kolejišť bylo k vidění kolejiště v měřítku N Pavla Sedláka , rozpracované úzkorozchodné kolejiště H0e Jardy Dlohošky , které Jarda doplnil o výstavu papírových hradů. Paní Dlohošková výstavu obohatila o prodej překrásných háčkovaných zvonečků a dalších doplňků a vánočních dekorací.

Dernieru na výstavě mělo kolejiště TT Oldy Karlíčka, které již nyní dělá radost jednomu malému klukovi pod stromečkem. Kolejiště si o víkendu užilo velkého zájmu malých i velkých, jelikož vláčky se na povel rozjížděly a zastavovaly, houkaly a mrkaly. Nic jiného, než rozzářené dětské oči, jsme si přát nemohli.

Pro nejmenši jsme připravili tři hrací stolky s vláčkodráhami, kde si některé děti dokázali hrát i půl dne.

Obchod ESK elektro a modely zde nabídnul modely a doplňky na tvorbu modelové krajiny, které doplnil prodejem dřevěných vláčkodráh a výrobků značky TESCOMA.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem kamarádům a rodině, kteří nás v tom nenechali samotné, a pomohli nám výstavu uspořádat. Doufáme, že si všichni víkend užili, a že ta dřina za to stála.

A úplně nakonec bychom rádi všem popřáli klidné a pohodové vánoční svátky, i těm, kteří nemohli na výstavu přijít, hodně zdraví, či brzké uzdravení a v Novém roce hodně štěstí.