Pečky 2016 - Jede, jede mašinky

O víkendu 27. až 29. května jsme se zúčastnili výstavy Jede,jede mašinka v Pečkách. Letos jako v předchozích letech jsme byli v zadní tovární hale a zde jsme postavili modulovou železnici, v celkové délce 45 m. Vlaky jezdili ze stanice České Skalice,hlavní stanice pro tvoření vlakových souprav, přes zastávku Žlebské Chvalovice, kterou jako vloni nám zapůjčil Miloš Kostrec , dále se projelo dvojkolejnou staničkou Petrovice, která sloužila hlavně na křížení vlakových souprav, ale i drobný posun, dále přes zastávku Velká Jesenice do odbočky, která sloužila jako dělení tratě naší a klubu JaroMo, až přijeli vlaky do stanice Na konci světa.

Celkem jsme o víkendu vypravili dva rychlovlaky (ICE a LEO expres), a 11 lokomotiv se 120 nákladními nebo osobními vagóny a ujeli jsme neuvěřitelných 28,5 km.

Ve čtvrtek jsme do Peček přijeli o půl páté a do půlnoci jsme postavili naši větev rozchodili elektroinstalaci i s X3 komunikací, počítačovou síť s dvěma Wi-Fi vysílači a rozjeli první vlaky. Největší problém bylo vyladit nohy na nerovné podlaze tovární haly, protože výškový rozdíl podlahy je přes 10 cm.

Pro nadšené malé modeláře jsme připravili modelářské dílny, kde si mohli postavit malý domek s krajinou.

V sobotu odpoledne se přehnala bouře s kroupami, celé moduliště jsme plachtami přikryli za pouhé 2,5 minuty. Kroupy měli velikou razanci a drobnými prolétli až do haly. Přesto jsme vcelku vše uchrálil bez poškození.

V neděli byl poklidný provoz, a po 15 hodině jsme začali balit a 17,30 jsme již odjížděli.

Víkend se podařil.

 

Další fotografie na webu.