výstava vláčků na zámku 2018

Ve spolupráci se správou zámku v Novém Městě nad Metují připravilo Modelářské centrum z České Skalice o víkendu 21. - 22. dubna již 6.ročník výstavy modelové železnice v krásných prostorách zámecké Galerie Pod Žebrovkou.

O víkendu se v Nové Městě nad Metují pořádal kulturní program k zahájení turistické sezony s názvem Brány města dokořán, kterého jsme byli jako doprovodný program. Po oba dny bylo krásné sluneční počasí.

V letošním roce jsme na výstavě představili nové modely LASER CUT vlastní výroby, modely jsou inspirované stavbami z okolí České Skalice a Nového Města.

Velkým hitem byl zahradní vlak v zámecké zahradě, který povozil děti i dospělé.

S velkým zájmem byla v obležení modulová železnice, kde byli představeny nové moduly, a hlavně si mohli zájemci vyzkoušet asistované jízdy, jako skuteční mašinfírové. V chodbě byla železnice v délce 40 metrů, více se do arkády už nevejde.

V obou výstavních místnostech mohli návštěvníci shlédnou modelová kolejiště všech měřítek 0, H0, TT a N, dále zde byly modelářské dílny  (stavba LASER CUT domečku s krajinou) a patinovací workshop Luďka Macháčka, předváděl i stavbu vojenských modelů. Nechyběli ani papírové modely a v další místnosti byli papírové hrady a modely aut a vláčků.

Již teď se těšíme na další ročník výstavy na zámku.

 

fotografie z akce zde