výstava vláčků v Dobrušce 2018

Na výstavě vláčků ve Střední průmyslové škole elektro a informačních technologií v Dobrušce vystavili členové Modelářského centra z České Skalice unikátní model kolejiště, který napodobuje provoz na skutečné železnici. Od soboty 24. do neděle 25. února mohli návštěvníci shlédnout provoz modulové železnice a domácí kolejiště.

Po dlouhém zimním období modeláři zpříjemníli návštěvníkům víkendovou „předvelikonoční“ atmosférou s modelovou železnicí a papírovými modely. Výstavené modely zaplnili dvě školní třídy a dlouhou školní chodbu.

Kreativní a tvůrčí návštěvníky potěšíli netradiční modelářské workshopy pro malé i velké. Workshop byl tematicky zaměřen na přicházející jaro. Návštěvníci si mohlii prohlédnout a koupit nejen krásné háčkované velikonoční dekorace, ale i potřeby pro velikonoční pečení. Samozřejmě na výstavě nechyběl koutek s potřebami a materiály nejen pro železniční modeláře.

I přes drobné technické komplikace, se výstava vydařila, a podle ohlasů se kolejiště i diorámatka mladých modelářů líbila.

Tímto děkujeme vední SPŠ el-it v Dobrušce za jejich podporu a spolupráci a společnosti Dřevocentrum Dobruška a Královehradeckému kraji za podporu dětského modelářského kroužku.