Činnost modelářského kroužku 2019/20

Prázdniny

Ani letos o prázdninách nezaháleli, zahájili jsme přípravu na zářijovou výstavu.

Pokračovali jsme v dokončovacích pracech na nové klubovně, včetně změn a dokládaní certifikátů, které si přál stavební úřad pro dokončení kolaudace.

 

Září 2019

Zúčastnili jsme se Dne spolků, kde jsme prezentovali svoji činnost a uspořádali jsme modelářské dílny pro širokou veřejnost.

Příprava na výstavu přerušena ze zdravotních důvodů hlavního organizátora a přesunuta na prosinec 2019.

Úspěšné zvládnutní kolaudace.

 

Říjen 2019

Slavnostní zahájení provozu nové modelářské klubovny za účasti městských a krajských zastupitelů.

Příjali jsme nové dětské členy, které jsme rozdělili do 6 skupin.  Spuštěný nový programovací kroužek. Zahájili jsme stavby diorámat a modelů.

Zúčastnili jsme se na výstavy modulové železnice v Dobrovických muzeiích cukrovarnictví a uspořádali jsme zde malý modelářský workshop. Reportáž zde.

 

Listopad 2019

 9. listopadu jsme se zúčastnili soutěže Českotřebovský vehikl.

Začátníci pokračovali ve stavbě jednoduchého diorámatu. Pokročilejší stavěli složitější modely domků. V pátek plastikoví modeláři se učili stříkat modely. Vylepšovali jsme moduly pro modulovou železnici, opravy krajinek.

Programovací kroužek, dokreslil první modely pro 3D tisk, zkusili jsme vytisknou lehké bojové opevnění, zvířátka, lavičky, a další doplňky. Druhá část programovacího kroužku pokračovala úspěšně v programování ANDRUINA.

 

Prosinec 2019

Výuka tvorby skal a jejich patinování. Příprava na vánoční výstavu vlačků. 

O víkendu 14. - 15. prosince jsme uspořádali vánoční výstavu v České Skalici, kde jsme prezentovali nové modely a diorámata členů kroužku. Pro veřejnost jsme uspořádali modelářský workshop se zimním tématikou.

Začátníci dokončili stavbu jednoduchého diorámatu a dostali složitější stavebnice domku. Pokročilejší stavěli složitější modely domků. Páteční plastikoví modeláři dokončovali soutěžní modely na lednovou soutěž.

Programovací kroužek, kreslil výkresy pro CNC frézu, zkusili jsme vyrobit první rozhraní pro modelovou železnici a CU pražce. Druhá část programovacího kroužku pokračovala úspěšně v programování ANDRUINA, použitý byl LCD displej.

 

Leden 2020

V lednu pokračovali mladí modeláři ve stavbě svých modelů a hlavně ve stavbě modelů z laserových stavebnic a polotovarů. Dokončili jsme několik soutěžních modelů a s nimi jsme se zúčastnili soutěže Hradecký lev, která se konala v kongresovém centru Aldis, kde jsme obdrželi několik cen. Zde jsme uspořádali modelářské dílny pro veřejnost.

 

Únor 2020

Zahájili jsme stavbu nových modulů typ R900 30°, které osadíme nově postavenými domky z laserových stavebnic.

Dále jsme intenzivně připravovali výstavu železničních modelů v Dobrušce, kam jsme se po roční odmlce opět vrátili na SPŠ el-it. Převedli jsme nové modely, a uspořádali jsme asistované jízdy pro zájemce. Největší úspěch měli modelářské dílničky, které byli obležené zájemci o stavbu domku s krajinkou.

 

Březen 2020

Programovací kroužek pokračuje v programování ARDUINA a výukou v základech kreslení v CORELU. Probíhá práce na stavbě nových modulů.

Končili jsme jarními prázdninami, ve kterých jsme uspořádali poslední kroužek.

Potom jsme začali tisknout štíty pro lékaře a dobrovolníky.

Zrušené akce na základě rozhodnutí vlády:

od 15.3. standartní schůzky dětského kroužku

21.3. workshop - stavba krajiny pomocí materiálů firmy Polák

 

Duben 2020

I v krizových měsících březnu a dubnu se činnost modelářského centra nezastavila a ve spolupráci se SPŠ el-it Dobruška, skautů Jaromeř a Církve bratrské, přátel a kamarádů, jsme vyráběli na 3D tiskárnách štíty. Tím jsme využili naší výbavu  pro 3D tisk držáku a na CNC fréze jsme vyřezávali plexisklo pro všechny tiskaře v naší skupině. Do dnešních dnů jsme společně zdarma vyrobily a rozvesli vice než 1600 štítů do nemocnic, do domovů pro seniory obvodním lékařům, zubařům, městským strážníkům, pečovatelským službám a dalším dobrovolníkům. Financování materiálu na výrobu zastřešily sbory Církve bratrské v Bystém a Dobrušce, nikdo z dobrovolníků si za práci nic neúčtoval a všichni jsme měli radost, že dokážeme společně pomáhat.

Články o výrobě štítů  na Orlickém.netu, na Novinkách.cz, Náchodský deník, IDnes.cz

 

Zrušené akce na základě rozhodnutí vlády:

4. a 5.4. workshop - stavba modulů velikosti TT

18. a 19.4. výstava vláčků na zámku v Novém Městě nad Metují

Květen 2020

Výroba štítů pokračuje pro školy a školky.

Zrušené akce na základě rozhodnutí vlády:

2.5.   workshop - barvení a patinování modelů

16.5.  workshop - stavba modelů nákladního vagonu velikosti TT

Červen 2020

Zrušené akce :

8.6.   - setkání modulové železnice s výukou drážních předpisů D a D3

2 záverečné schůzky modelářského kroužku

 
G
M
T
Y
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hlasová funkce je omezena na 200 znaků
 
 
Možnosti : Historie : Zpětná vazba : Donate Fechar