výstava vláčků na zámku 2017

Ve spolupráci se správou zámku v Novém Městě nad Metují připravilo Modelářské centrum z České Skalice o víkendu 22. - 23. dubna již 5.ročník výstavy modelové železnice v krásných prostorách zámecké Galerie Pod Žebrovkou.

V letošním roce jsme na výstavě představili nové modely LASER CUT vlastní výroby, modely jsou inspirované stavbami z okolí České Skalice a Nového Města. Obě roubenky a zahradní domky se setkali s velkým obdivem a zájmem návštěvníků.

Další novinkou letošní výstavy byl parní vlak v zámecké zahradě, který povozil děti i dospělé.

S velkým zájmem byla v obležení modulová železnice, kde byli představeny nové moduly, velký most nebo vjezdové moduly s návěstidly a stanice Česká Skalice měla poprvé světelná odjezdová návěstidla. V chodbě byla železnice v délce 40 metrů, více se do arkády už nevejde. Smile

V obou výstavních místnostech mohli návštěvníci shlédnou modelová kolejiště všech měřítek 0, H0, TT a N, dále zde byly modelářské dílny  (stavba LASER CUT domečku s krajinou) a patinovací workshop Luďka Macháčka, předváděl i stavbu vojenských modelů. Nechyběli ani papírové modely, vstupní dveře hlídal papírový terminátor v měřítku 1:1 a v další místnosti byli papírové hrady a modely aut a vláčků.

Byla i zde soutěž o pivo na trenažeru posunu, limit se za výstavu podařilo pokořit pouze dvěma soutěžícím.

Již teď se těšíme na další ročník výstavy na zámku.

 

 

foto z výstavy zde