výstava březen 2012 Aldis

Jarní inspirace je relativně novou (o to více dynamickou) výstavou jarních trendů. Svěží jarní výstava láká. Nejen příroda, ale i lidé se "probouzejí", aby oživili jarní zahrádky, aby našli nové nápady a inspiraci pro zkrášlení svých domovů a v neposlední řadě i vitalitu pro sebe samé.

Na výstavě Jarní inspirace nesmí chybět modeláři, byli zde vidět RC modely a železníční modelářství, které bylo prezentované na Labském sále naší firmou.

Pro modeláře zde byla připravená modelářská dílna, které se zúčastnili mali i dospělí zájemci.

Novinkou zde byla prezentace Jaroměřského klubu JaroMo, který zde připravil ukázku modulového kolejiště. Na tomto kolejišti si zájemci mohli zkusit ovládání vlaku pomocí digitálního ovladače a simulaci skutečného provozu na železnici.

Další novinkou byla prezentace české autodráhy, kde si všichni mohli vyzkoušet svoje závodnické umění.

Tradicí se již stala prezentace historických vláčků Merkur. Kolejiště zde vystavovali manželé Slámovi z Hradce Králové.

K vidění kromě domácích kolejišť různých velikostí, byli i papírové modely hradů a zámků p. Dlohošky z Náchoda, a dále papírové modely aut p. Slámy z Hradce Králové.

K radosti nejmenších zde byli hrací stolky s vláčkodráhami, kde si mohly děti pohrát, zatímco rodiče mohli vybírat z nabídky sortimentu v prodejním koutku. Výběr byl široký, od kompletního sortimentu pro dětské vláčkodráhy, až po široký výběr pro modeláře: železniční, plastikové i RC modely.