modulovka v Dobrovicích 2018

Letošní, deváté, setkání nám vyšlo na státní svátek a podzimní prázdniny. A protože na tento víkend byla všude spousta akcí, neočekávali jsme moc návštěvníků. Navíc zaspala propagace muzea, která se objevila na jejich stránkách až 4 dny před akcí, takže naše očekávání se bohužel naplnila. I tak se na nás ale přišlo podívat necelých šest stovek zájemců. Není to množství, které známe, ale také to není málo. Jsou mezi nimi stálí návštěvníci, ale i ti, co se podivovali, že už jsme tam podeváté. Další se pro změnu ptali, jak to bude vypadat za rok. Obdivovali krásné moduly, hledali zvířátka, pozorovali provoz a spoustu z nich zaujal i grafikon, podle kterého mnozí poznali, kde zrovna pojede nějaká souprava.

Jezdili jsme v klasickém Účku, které je pro výstavní síň vhodné z hlediska diváků, aby viděli co nejvíc. Grafikon byl napsán tak, aby vlaky jezdili a křižovali se v aždé stanici. Nejvíce setkání moderních a historických vlaků bylo vidět ve stanici Česká Skalice. Velký obdiv sklízela úzkorozchodná dráha, na které bylo vidět spousty detailů a krajinných motivů. letost úzká tvořila skoro polovinu layotu.

Setkání je již tradicí, je přátelské, pohodové. A nemohlo by se uzkutečnit bez podpory Dobrovických muzeím za pravidelné poskytování zázemí i služeb a všech aktivních kamarádů ze Zababova. Tak za rok na desátém setkání zase na viděnou!

 

foto z akce zde