Pečky 2017 - Jede, jede mašinky

O víkendu 26. až 28. května jsme se zúčastnili výstavy Jede,jede mašinka v Pečkách. Letos jako v předchozích letech jsme byli v zadní tovární hale a zde jsme postavili modulovou železnici, v celkové délce 70 m. Vlaky jezdili ze stanice Na konci světa přes nové moduly strážního domku Klaný až na zastávku s nákladištěm Petrovice a odtut do stanice Česká Sklaice. Před stanicí Česká Skalice byla odbočka na novou stanici, která sloužila jako vlakové seřadiště. Z České Skalice potom vlaky jezdili do zastávky Velká Jesenice za technickým mostem pokračovali moduly klubu Jaromo (Kamenický Šenov/Rychnovek/Žacléř).

Novinkou byli asistované jízdy pro návštěvníky pomocí ovladačů "FREDů" a modulová železnice zároveň byla ovladáná pomocí tabletů, telefonů a nově i pomocí noteboků. Celkem se na modulové železnici prohánělo 20 lokomotiv a vlakových souprav s více jak 150 vozy.

Na výstavě jsme představil další nové stavebnice LASER CUT naší výroby, dva rodinné domky, další dvě roubenky, z drážních staveb výtopnu Žacléř a čtyři mosty, všechny stavebnice byli vyrobeny ve třech základních modelářských velikostech H0, TT a N.

Dále jsme připravili pro zájemce modelářské dilny s novými domky vyrobené LASER CUT technologií.

Výstavy se zůčastnili i dětští modeláři z našeho modelářkého kroužku v počtu 5 dětí.