výstava vláčků na zámku 2013

 

Přijali jsme milé pozvání správy zámku v Novém Městě nad Metují, abychom u příležitosti otevírání městských bran ve dnech 20. a 21. dubna 2013 uspořádali výstavu železničních modelů.

 

Ve výstavní síni přímo v prostorách zámku byla vystavena domácí kolejiště o velikostech TT a H0 , papírové modely hradů a zámků, například Pražský hrad, Karlštejn nebo zámek Červená Lhota.

 

Návštěvníci měli možnost si pod odborným dohledem a vedením modelářů vyzkoušet asistované jízdy na trase modulového kolejiště občanského sdružení Modulová železnice Podkrkonoší v celkové délce 21 metrů. Tuto možnost využil také pan David Smetana (republikový vítěz ankety Era živnostník roku 2012), který přijal naše pozvání na výstavu.

 

Pro nejmladší návštěvníky byly přichystané hrací stolky s dřevěnou vláčkodráhou.

 

Zájemcům byla po oba dva dny výstavy k dispozici prodejna modelářských potřeb, jejíž sortiment byl zpestřen o prodej výrobků pro domácnost TESCOMA a pletenými výrobky pro děti Dity Hlaváčkové.

 

Součástí bohatého programu byly rovněž staročeské trhy a výstava historických automobilů a motocyklů na nádvoří zámku. Za oba dny výstavy nás navštívilo více než 1200 návštěvníků.

 

další fotografie najde zde a na informacích o zámku