výstava vláčků v Dobrušce 2023

Členové Modelářského centra připravilí na Střední průmyslové škole elektro a informačních technologií v Dobrušce 6. ročník výstavy vláčků. Kde ve dnech 18. a 19. února 2023 představíli unikátní model kolejiště, který napodobuje provoz na skutečné železnici. Na tomto modulovém kolejišti probíhali asistované jízdy pro veřejnost. Dále měli návštěvníci možnost shlédnutí domácích kolejišť různých měřítek.

Po dlouhém zimním období modeláři zpříjemníli návštěvníkům víkendovou atmosférou s modelovou železnicí a papírovými modely. Vystavené modely zaplníly dvě školní třídy a dlouhou školní chodbu.

Kreativní a tvůrčí návštěvníky potěšíla netradiční modelářská dílna pro malé i velké. Workshop byl tematicky zaměřen na přicházející jaro. Návštěvníci si měli možnost prohlédnout a koupit nejen krásné háčkované velikonoční dekorace, ale i potřeby pro velikonoční pečení. Samozřejmě na výstavě nechyběl koutek s potřebami a materiály nejen pro železniční modeláře.

Střední průmyslová škola se prezentovala ukázkami modelů z robotických stavebnic.

Návštěvnost byla velká, přišlo hodně rodin s malými dětmi, které odcházeli s rozřázenými očima. Výstava proběhla v pohodové atmosféře a děkujeme za kladné ohlasy návštěvníků.

Na závěr bychom rádi poděkovali za podporu SPŠ el-it v Dobrušce a Královehradeckému kraji.